Rentgenové vyÅ¡etÅ™enà je v souÄasnosti otázkou nÄ›kolika minut. U prvnÃch rentgenových strojů byli pacienti nuceni strávit téměř
hodinu a půl. Dále se museli vypořádat se zářenÃm radiace, které bylo tehdy
1500x silnÄ›jÅ¡Ã, než jaké majà modernà stroje. K tomu vÅ¡emu byly jejich výsledné obrázky rozmazané. A to jen v tÄ›ch nejlepÅ¡Ãch pÅ™Ãpadech.
Jeden z prvnÃch pÅ™Ãstrojů byl sestaven v roce
1896. Jen pár týdnů poté, co William Rontgen objevil neznámý druh zářenÃ. Tento rentgen postavili dva lidé pocházejÃcà z holandského
Maastrichtu. Ředitel Vysoké Å¡koly, HJ Hoffman, a Å™editel nemocnice, Lambertus Theodorus van Kleef. DÃky tÄ›mto mužům se lidstvo mohlo podÃvat zblÃzka na svou anatomii.
AÄkoliv mÄ›l ve vÄ›dnÃm oboru tento pÅ™Ãstroj úspÄ›ch, byl velmi brzo zastaralý. Do nedávna se dokonce nevÄ›dÄ›lo, co se s tÃmto rentgenovým pÅ™Ãstrojem stalo. Až minulý rok, jeden televiznà dokument ohlásil, že naÅ¡el starý rentgenový nástroj v jedné z nizozemských Å¡kol v Maastrichtu.
Následovalo nÄ›kolik testů porovnávánÃ, jak si tento stroj povede v souboji se souÄasnou technologiÃ.
Dr. Kemerink prohlásil, že vidÄ›t takový pÅ™Ãstroj v dneÅ¡nà dobÄ›, který vyÅ¡lehuje praskajÃcà blesky, vydávajÃcà neuvěřitelné zvuky a dokáže odhalit strukturu lidského tÄ›la, je pÅ™Ãmo kouzelné.
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.