Nanogenerátor je budoucnost elektroniky
Přidal/a Admin dne March 30 2011 13:46:55
Během několika let již nebudeme muset znova a znova nabíjet svůj mobil. Právě dnes vědci oznámili, že jejich vynález, malý nanogenerátor (počítačový čip), dokáže z energie lidského těla dostat potřebnou sílu pro nabití baterie. Ať už pomocí konečků prstů nebo dokonce i tepem srdce. Tato technologie, dlouho očekávaná od futuristů, dokáže zcela nahradit baterii v MP3 přehrávačích a mobilech.


Novinka
Během několika let již nebudeme muset znova a znova nabíjet svůj mobil. Právě dnes vědci oznámili, že jejich vynález, malý nanogenerátor (počítačový čip), dokáže z energie lidského těla dostat potřebnou sílu pro nabití baterie. Ať už pomocí konečků prstů nebo dokonce i tepem srdce. Tato technologie, dlouho očekávaná od futuristů, dokáže zcela nahradit baterii v MP3 přehrávačích a mobilech.Momentálně vědci generují dostatek elektrické energie k napájení displeje z tekutých krystalů a LED. Skupina výzkumníků vedená gruzínským učitelem a technologem Zhongem Lin Wangem oznámila svůj průkopnický objev dnes na setkání Americké chemické společnosti v Kalifornii. Takže jak tento nanogenerátor pracuje a kdy bude na trhu?

Tento generátor je flexibilní počítačový čip, který stačí stisknout prsty, čímž se převádí tlak na energii. Za posledních šest let se podařilo Wangomu týmu posílit výkon nanogenerátoru téměř tisíckrát a napětí 150krát. Podle nich je to prý jen začátek.

Generátor čeká obrovská budoucnost. Všechny osobní elektronické přístroje budou poháněny pouhým pochodem v botách, ve kterých na podrážce bude umístěn nanogenerátor. Inzulínové pumpy budou poháněny srdečním tepem. Vše bude bez negativních vlivů na životní prostředí.

Dalšími kroky jsou pro Wanga zvýšení výkonu nanogenerátoru a porozhlédnutí po někom, kdy by tento revoluční vynález vyráběl a prodával. Dále oznámil, kdy tento počítačový čip bude v obchodech. Prý za pět let.
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat